កម្លាំងនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ស្រាវជ្រាវឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យ១៩នាក់ (ស្រីម្នាក់) ពាក់ព័ន្ធករណីរក្សាទុក និងប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀន
កម្លាំងនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បង្ក្រាបជនជាតិចិនដៃដល់៥នាក់ (ខ្មែរម្នាក់) ដកហូតកាំភ្លើង ថ្នាំញៀន ប្រើប្រាស់អាវុធខុសច្បាប់ ចាប់បង្ខាំង និងធ្វើទារុណកម្មជនជាតិកូរ៉េ
ស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ចាត់ឱ្យកម្លាំងសមត្ថកិច្ចខណ្ឌសែនសុខ តាមបង្ក្រាបក្រុមឆ្កិះសោររបងលួចម៉ូតូ៣នាក់ ក្រោយទទួលបានពាក្យបណ្ដឹងពីជនរងគ្រោះ
កម្លាំងនាយកដ្ឋាននគរបាលព្រហ្មទណ្ឌ ដឹកនាំសហការបង្ក្រាបករណីកាប់ប្រហារ នៅស្រុកបាទី ខេត្តតាកែវ, ជនដៃដល់៣នាក់ ត្រូវបានចាប់ខ្លួន ខណៈបក្ខពួកផ្សេងទៀតបន្ដស្រាវជ្រាវ
អត្ថបទពេញនិយម
អំណោយចម្រុះជាគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ និងសម្ភារប្រើប្រាស់ផ្សេងៗ រួមទាំងថវិកាសប្បុរសជន ត្រូវបានប្រតិភូមរដ្ឋបាលខណ្ឌ៧មករា នាំយកមកឧបត្ថម្ភដល់វរៈសេនាតូចអន្តរាគមន៍លេខ៣៩៣ ដែលឈរជើងការពារទឹកដីពីការឈ្លានពានដោយកងទ័ពថៃ ក្នុងស្រុកជាំក្សាន្ត ខេត្តព្រះវិហារ
អភិបាលខណ្ឌ៧មករា ដឹកនាំមន្ត្រីចុះសួរសុខទុក្ខ និងឧបត្ថម្ភសម្ភារ និងថវិកាដល់វីរៈកងទ័ពឈរជើងការពារសមរភូមិមុខ ទិសប្រាសាទព្រះវិហារ ដែលមានជម្ងឺ និងកំពុងបន្តសម្រាកព្យាបាលនៅផ្ទះ ក្នុងសង្កាត់មនោរម្យ
អភិបាលខណ្ឌ៧មករា បន្តដឹកនាំកម្លាំងអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ចខណ្ឌ-សង្កាត់ ចុះរៀបចំសណ្ដាប់ធ្នាប់ និងណែនាំពលរដ្ឋ កុំយកចំណីចិញ្ចើមផ្លូវសាធារណៈមកប្រកបអាជីវកម្ម
វីដេអូ
កម្លាំងគណៈបញ្ជាការឯកភាពសង្កាត់គីឡូម៉ែត្រលេខ៦ ខណ្ឌឬស្សីកែវ បន្តចុះធ្វើរដ្ឋបាលនៅតាមផ្ទះបន្ទប់ជួល និងតំបន់ស្មុកស្មាញ ដើម្បីរក្សាសន្តិសុខ និងសុវត្ថិភាព សម្រាប់សេចក្ដីសុខរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែម គន្ធា ថ្នាក់ដឹកនាំ និងសហការី នៃនាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងអាវុធជាតិផ្ទុះ នាំយកសារលិខិតរបស់លោកអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា និងលោកនាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត ចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ និងរំលែកទុក្ខជាមួយក្រុមគ្រួសារនៃសពឧបាសិកា ដែលជាម្តាយបង្កើត របស់លោកអនុសេនីយ៍ឯក នាយរងផ្នែកគ្រប់គ្រងអាវុធជាតិផ្ទុះ
ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សែម គន្ធា តំណាងនាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត នាំយកអំណោយរបស់អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា និងលោកជំទាវ ឧបត្ថម្ភលើកទឹកចិត្តមន្ត្រីឈរជើងការពារឃ្លាំងរំសេវ និងគ្រឿងផ្ទុះ វិស្វកម្មស៊ីវិលកម្ពុជា នៅស្រុកកំពង់សិលា ខេត្តព្រះសីហនុ
លោកជំទាវ កែ សួនសុភី ត្រូវបានតែងតាំងជាប្រធានកិត្តិយសសមាគមនារីកម្ពុជា ដើម្បីសន្តិភាពនិងអភិវឌ្ឍន៍ ក្រសួងមហាផ្ទៃ
អ្នកនាំពាក្យ ថ្លែងអំពីសកម្មភាព និងគោលការណ៍ណែនាំសំខាន់ៗរបស់ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ប្រចាំសប្ដាហ៍ ពីថ្ងៃទី០៤-០៩ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៤